O kapele

Kapela FUNNY GRASS byla vždy zaměřena převážně na tradiční bluegrass, dále pak na country a irskou muziku. Při vystoupeních v zahraničí přidáváme občas pro zajímavost do programu i několik českých či moravských lidových písní a v repertoáru máme stále více i vlastních písní.

Nástrojové obsazení typické pro bluegrassovou muziku, tj. kytara, mandolína, kontrabas, banjo, nebo dobro, housle, eventuelně v některých písních foukací harmonika, nebo irská píšťala.

Počátky kapely FUNNY GRASS se dají těžko určit. Vznikla totiž původně jako nepojmenované seskupení několika kamarádů muzikantů z různých bluegrassových kapel již v roce 2002.

FUNNY GRASS natočila CD, které obsahuje jak bluegrassovou, tak i něco málo z irské hudby. Těšit se tak můžete z obsahem velmi pestré škály skladeb.

Koncem roku 2009 jsme pak také natočili v Jablonci LiveDVD,  které dáváme našim fanouškům zdarma. Jednotlivé skladby jsou volně i na Youtube, a najdete tam i několik dalších živých vystoupení. K výročí 15let Funny Grassu vydáme mini CD (6písní), které jsme natočili ještě ve staré sestavě.

Kapela nyní znovu ožívá v malinko obměněném obsazení. Rozhodli jsme se více věnovat vlastní tvorbě s vlastními texty i melodiemi, ale neopustíme ani naše oblíbené skladby z tradičního bluegrassu, westernswingu, honkytong atpd..

 


Kontakt:    soucek.karel@centrum.cz